Na jakim stanowisku i w jakim dziale w QSL Polska pracujesz? Od kiedy?

Agnieszka Sałek: Pracuję na stanowisku dyrektora handlowego od 2014 roku, czyli do początku obecności firmy w Polsce.

Katarzyna Oleksiak: W QSL Polska pracuję od 2014 roku, obecnie na stanowisku kierownika działu obsługi klienta.

Paulina Okrasso-Pacholska: W QSL Polska pracuję od 4 lat, na stanowisku specjalista ds. transportu.

Jak rozpoczęła się twoja ścieżka kariery w logistyce?

A.S.: Na początku swojej kariery zawodowej zatrudniłam się jako asystentka w firmie, której wspaniały zespół oraz ciekawe i rozwijające zadania sprawiły, że związałam się z branżą logistyczną na stałe.

K.O.: Zanim rozpoczęłam pracę w QSL Polska, nabierałam doświadczenia w obsłudze klienta w innych branżach. Przygodę z logistyką rozpoczęłam w QSL Polska. Zaczęłam pracę w dziale obsługi klienta, a po roku objęłam stanowisko kierownika. W międzyczasie ukończyłam również studia na kierunku Transport. Moją przyszłość wiążę z logistyką. 

P.O.P: Po urlopie macierzyńskim, w 2007 roku, rozpoczęłam pracę w jednej z wiodących firm logistycznych. Było to interesujące zajęcie i od tamtego czasu związałam się z tą branżą.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy? Co sprawia ci najwięcej satysfakcji?

A.S.: Logistyka to wymagająca, ale i rozwijająca branża. Praca w zgranym, doświadczonym zespole pozwala skutecznie stawiać czoła codziennym wyzwaniom. To chyba największa zaleta naszej pracy – wspólne dążenie do sukcesu i rozwój.

K.O.: Zdecydowanie największą zaletą mojej pracy jest zespół, w którym mam przyjemność pracować, a także atmosfera, która panuje w naszej firmie. Doświadczenie, które zdobyliśmy przez lata, pozwala nam szybko i sprawnie rozwiązywać problemy, które czasami pojawiają się na naszej drodze.
Z satysfakcją obserwuję kierunek, w którym rozwijamy się jako ludzie i jako firma. Pomimo trudności, o które w branży logistycznej nietrudno, wprowadzamy nowe projekty, które mają realny, pozytywny wpływ m.in. na środowisko.

P.O.P.: Najbardziej cenię sobie możliwość rozwoju i pracy z wspaniałymi ludźmi. Logistyka to branża, która cały czas się zmienia, co daje duże pole do działań.

Logistyka jest postrzegana jako branża „męska”. Czy możliwa jest zmiana? Czy twoim zdaniem kobiety mają możliwość rozwoju i kariery w tej dziedzinie?

A.S.: Oczywiście, logistyka to niezwykle szeroka branża, w której każdy znajdzie zadania dla siebie. Zaangażowanie oraz chęć rozwoju i nauki gwarantują osiągnięcie sukcesów zawodowych, niezależnie od płci. W QSL Polska niezwykle ważne jest dla nas, aby każdy pracownik czuł, że jest równo i sprawiedliwie traktowany.

K.O.: Rzeczywiście można odnieść wrażenie, że w logistyce większość pracowników stanowią mężczyźni. Myślę, że to się cały czas zmienia, szczególnie gdy popatrzymy na całość branży, nie tylko na dział operacji. W biurze w Warszawie zdecydowaną większość pracowników stanowią kobiety. Jednocześnie panowie pracujący w naszej firmie są bardzo sympatyczni i pomocni. My jako kobiety w QSL nie musimy walczyć ze stereotypami. Uważam, że w najbliższych latach jeszcze więcej kobiet rozpocznie pracę w logistyce, ponieważ jest to dziedzina, która daje możliwość rozwoju.

P.O.P.: Mężczyźni w tej branży są w większości, to fakt, ale mi bardzo dobrze się z nimi współpracuje. Myślę, że wiedza i uczciwa praca bronią się same, niezależnie od płci.

Gdybyś miała dać jedną radę młodej kobiecie, zaczynającej pracę w branży logistycznej,
to jak by brzmiała?

A.S.: Czeka cię wiele wyzwań, ale jeszcze więcej satysfakcji z tej pracy – to dobry wybór.

K.O.: Powiedziałabym: Spróbuj, logistyka daje wiele możliwości, na pewno znajdziesz w tej branży miejsce dla siebie.

P.O.P.: Bądź wytrwała i znaj swoją wartość.

Czy kobiety są przyszłością logistyki – odpowiadają ekspertki QSL Polska