WYKAZAĆ SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Życie zgodnie z naszymi wartościami oznacza także poszerzenie własnych horyzontów i działalność na rzecz innych. Jako rodzinna firma chętnie bierzemy na siebie społeczną odpowiedzialność, zaangażowanie jest dla nas czymś oczywistym. Czy we własnych inicjatywach na rzecz różnorodności, programach zrównoważonego rozwoju czy wsparciem finansowym projektów społecznych.

Jako wiodący dostawca usług logistycznych dla branży gastronomicznej, w QSL jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Tutaj chcemy robić więcej i stale pokazywać rezultaty naszych wysiłków. Projekt ten nazywamy QSER. Jest to skrót utworzony z pojęć QSL i CSR/CSER. Przy tym projekcie wyznaczyliśmy sobie wytyczne dla naszych działań. W ten sposób chcemy podkreślić fakt, że wierzymy w te wartości i że odpowiednie inicjatywy są integralną częścią naszej działalności. Abyśmy mogli dalej odnosić sukcesy w przyszłości.

Zrównoważona logistyka miejska

STRUKTURA NASZEJ DYREKTYWY QSER

QSL to firma rodzinna. Wszystkie nasze działania biznesowe powinny również odpowiadać wartościom rodzinnym, jakim jest wzajemne traktowanie się z szacunkiem i troska o ludzi, środowisko i globalne zasoby. Dlatego podzieliliśmy naszą wizję tej polityki na dwa obszary: społeczny i środowiskowy. Realizujemy projekty wspierające  te kwestie na poziomie lokalnym i globalnym.

OPIEKA SPOŁECZNA

W centrum naszej działalności stawiamy ludzi. Wdrożenie naszych wytycznych QSER byłoby nie do pomyślenia bez zaangażowania naszych zespołów, naszych klientów i dostawców. Co więcej, zrównoważony rozwój żyje także w społeczeństwie i tych, którzy są klientami naszych klientów. Jesteśmy firmą rodzinną i dlatego „rodzina” jest w centrum tej części naszej polityki.

Oprócz projektów QSER realizowanych przez zespoły w naszych oddziałach krajowych oraz w centrali niemieckiej finansujemy wiele działań na arenie międzynarodowej. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wspierać projekty wyłącznie w krajach, w których przestrzega się praw człowieka i których rządy nie promują konfliktów. Wszystkie projekty są zarządzane przez Organizację Narodów Zjednoczonych i zatwierdzane przez WWF.

STRATEGIA ŚRODOWISKOWA

Jako dostawca usług logistycznych obsługujemy flotę pojazdów oraz kilka magazynów. Współpracujemy ręka w rękę z naszymi dostawcami i partnerami, aby mieć pewność, że nasz sprzęt jest nowoczesny, dostosowany do najnowszych technologii i przyjazny dla środowiska. Jednak mając na uwadze infrastrukturę i warunki lokalne naszych klientów, nie możemy się jeszcze obejść bez użycia samochodów ciężarowych z silnikami spalinowymi.

Dlatego skupiamy się na zmniejszaniu naszego śladu ekologicznego w tym obszarze i regularnie dokonujemy przeglądu naszych procesów. W ten sposób zapewniamy, że są one projektowane efektywnie i wykorzystują nowoczesne technologie, aby zrekompensować wpływ naszej działalności na środowisko – przynajmniej proporcjonalnie.

NASZ SPRZĘT

Korzystając z floty samochodów, stoimy przed wielkim wyzwaniem, jakim jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń w sposób zrównoważony i długoterminowy. Kluczowym czynnikiem jest tutaj przejście na modele spełniające nową normę emisji spalin EURO 6. To zarządzanie flotą uzupełniane jest zakupem chłodziarek o niższej emisji i stosowaniem przyjaznych dla przyrody czynników chłodniczych. Są to pierwsze kroki w perspektywicznym rozwoju. Razem z naszą siostrzaną firmą Meyer Logistik zajmujemy się badaniami i testowaniem napędów alternatywnych. Korzystamy z wieloletniego doświadczenia, które zdobyliśmy jako partner rozwojowy w przemyśle. Dlatego nadal będziemy inwestować w zakup samochodów ciężarowych z napędem na gaz ziemny (skroplony gaz ziemny (LNG) i sprężony gaz ziemny).

-38% emisji w ciągu 5 lat

Obecnie w codziennym użytkowaniu posiadamy 28 pojazdów IVECO Stralis. Rzeczywista eksploatacja wykazała oszczędności CO2 do 20 procent w porównaniu z ciężarówkami z silnikiem Diesla. Chcemy również inwestować w pojazdy hybrydowe, które łączą nowoczesną technologię diesla z wydajnymi napędami elektrycznymi. Chcemy także postawić na innowacje w obszarze napędów czysto elektrycznych. Jesteśmy przekonani, że w perspektywie średnioterminowej naszą flotę pojazdów ukształtuje mieszanka napędów – z przewagą napędów alternatywnych.

Jesteśmy na dobrej drodze. W Niemczech nasz sukces został doceniony w ramach programu Lean & Green, w którym z dumą uczestniczymy.

NASZE SŁOWO – NASZE WARTOŚCI

Jako rodzinne przedsiębiorstwo chcemy być kimś więcej niż tylko graczem w gospodarce. Dlatego wspólnie z naszymi pracownikami zdefiniowaliśmy nasze wartości deklarując je jako czołowe hasła QSL. Fresh. Fair. Fullservice.

FRESH symbolizuje innowacyjność, dynamikę i pomysłowość. Oznacza szybkie działanie i gwarancję punktualnych dostaw.

FAIR znaczy, że obdarzamy się nawzajem zaufaniem i traktujemy się uczciwie. Chcemy działać w przejrzysty i partnerski sposób, zachowując przy tym możliwie największą transparentność.

FULLSERVICE oznacza usieciowienie całego zakresu naszej pracy. Zorientowanie na klienta, kompetencje i punktualne dostawy produktów najwyższej jakości