Koncepcja QSL

Zarządzanie, magazynowanie i dystrybucja – jest to u nas kompletnym procesem, którego koncepcja oparta jest na naszych kompetencjach 3PL i 4PL oraz inteligentnych i wydajnych technologiach informatycznych. Jako wiodący operator logistyczny – Lead Logistics Provider (LLP) z własnym taborem i magazynami oraz szerokim doświadczeniem w zarządzaniu złożonymi łańcuchami dostaw, oferujemy Państwu całą gamę kompleksowych usług. Zasada one-shop-stop pozwala na punktualne dostarczenie wszystkich towarów tylko jednym pojazdem z jednym postojem u każdego klienta. Jest to dowód naszych kompetencji jako firmy oferującej zintegrowane usługi logistyczne i efektywności wszystkich procesów.

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Jako firma logistyczna z funkcją handlową dbamy o wszystkie procesy w poszczególnych obszarach łańcucha dostaw – od usytuowania na rynku po optymalizację poszczególnych zadań. Oferujemy doświadczenie i wiedzę, by pomóc naszym klientom w pełnym wykorzystaniu ich potencjału. Opieramy się przy tym na sprawdzonym przepisie na sukces: centralne sterowanie wszystkimi procesami i połączenie logistyki zaopatrzenia i dystrybucji. Wszystko to wspomagane inteligentnymi systemami IT, elastyczne i sprawne. Nasi eksperci wspierają Państwa w planowaniu i optymalizacji łańcucha dostaw i dbają o to, by logistyka stała się znaczącym elementem wartości dodanej i przyczyniła się do zwiększenia konkurencyjności Państwa przedsiębiorstwa.

Dostawy do 20 krajów i 6.000 restauracji

Jakość usług

Kto transportuje i przechowuje artykuły spożywcze, musi zapewnić najwyższe standardy jakości. Przestrzegamy wszystkich podstawowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności i higieny, ale to nam nie wystarcza: sami stawiamy sobie zróżnicowane, specyficzne dla klienta i branży wymagania jakościowe. A największymi krytykami jesteśmy my sami: przeprowadzamy rocznie 150 wewnętrznych i zewnętrznych audytów. Wszystkie nasze lokalizacje (stan z 2019 roku) uzyskały certyfikat IFS na poziomie wyższym (higher level). Odpowiedzialność i bezpieczeństwo żywności są dla nas priorytetowe.

Nasza domena: ogólnoeuropejski transport dalekobieżny w warunkach temperatury kontrolowanej

QSL CARGO jest specjalistą w transporcie kompletnych lub częściowych ładunków w warunkach temperatury kontrolowanej. Naszą podstawową kompetencją jest transport produktów spożywczych. Naszą pasją jest logistyka świeżej żywności. W obejmującej całą Europę sieci QSL nasi wysoko wykwalifikowani kierowcy są codziennie w drodze z najnowocześniejszą flotą pojazdów z fukcją multi-temperatur. Czy to transport z magazynu do magazynu, czy z magazynu do klienta: ze 130 własnymi ciągnikami siodłowymi i 1200 pojazdami naszej siostrzanej firmy Meyer Logistik obsługujemy relacje w całej Europie. W naszej centralnej dyspozytorni zbiegają się wszystkie nici, dzięki czemu w interesie naszych klientów obejmujemy cały zakres transportu, pojazdy i ramy czasowe.

Od ciężarówki o ładowności 3,5 t po 40-tonowy ciągnik siodłowy

Nowoczesny tabor, pierwszorzędne procesy

Nasz tabor z funkcją multi-temperature należy do czołowych i najbardziej nowoczesnych w Niemczech. Prawie żaden z pojazdów renomowanych marek nie ma więcej niż dwa lata – norma Euro 6 jest u nas standardem, a nie wyjątkiem, utrzymujemy emisję spalin na odpowiednio niskim poziomie. Czy jest to ciężarówka z napędem elektrycznym w aglomeracjach miejskich, czy ciągniki siodłowe LNG na potrzeby transportu dalekobieżnego: niemal we wszystkich kategoriach dysponujemy pojazdami z napędem alternatywnym. Monitoring floty w systemie GPS umożliwia planowanie i dotrzymanie ustalonych czasów załadunku i rozładunku. Ponadto oferujemy naszym kierowcom szkolenia wychodzące poza ustawowe ramy – oni również dbają o to, by wszystkie transporty przebiegały w bezpieczny i niezawodny sposób. Nasz dział zarządzania jakością jest stabilną podstawą pierwszorzędnych i przejrzystych procesów logistycznych.

A dlaczego QSL CARGO?

To proste: ładujemy sami. Jesteśmy zawsze na czas w miejscu załadunku. Reagujemy elastycznie i szybko. Jesteśmy proaktywni. I przez okrągłą dobę jesteśmy do dyspozycji naszych klientów. Jeszcze nie wystarczy? Nowoczesny sprzęt, wyszkoleni kierowcy, nieprzerwane monitorowanie temperatury na całej trasie, najwyższe standardy jakości i wspierane systemem GPS nadzorowanie zleceń transportowych – wszystko to sprawia, że jesteśmy niezawodnym i profesjonalnym partnerem w transporcie produktów spożywczych w kontrolowanej temperaturze.

Jakość bez kompromisów

Kto transportuje żywność, musi spełniać najwyższe wymogi jakości, zgodne ze standardami IFS i HACCP. My w QSL CARGO idziemy jeszcze dalej: nasz certyfikowany system zarządzania jakością zapewnia najwyższe standardy. Bezpiecznie generuje naszą codzienną pracę. Nasi specjaliści ds. jakości we wszystkich naszych lokalizacjach podlegają bezpośrednio kierownictwu. W ramach niezapowiedzianych, wewnętrznych audytów systematycznie sprawdzamy, czy wszystkie normy i zasady są ściśle przestrzegane. Nasi klienci cenią sobie nasze wysokie standardy w obchodzeniu się z produktami wrażliwymi na temperaturę – i sami je regularnie kontrolują.

Zgodne z potrzebami usieciowienie taboru

Nasi klienci cargo

Kontakt

Chętnie doradzimy!

Napisz do nas:
lub zadzwoń: